niedziela, 17 stycznia, 2021
Strona główna Lifestyle Dlaczego podróżowanie czyni cię niesamowitym? 10 powodów

Dlaczego podróżowanie czyni cię niesamowitym? 10 powodów

Ludzie zawsze pytają, jak podróże mnie zmieniły. Jeśli spojrzę wstecz na to, kim byłem zanim zacząłem podróżować i porównam to z tym, kim jestem teraz, to muszę powiedzieć, że podróżowanie uczyniło mnie lepszą i bardziej wszechstronną osobą. Teraz jestem o wiele fajniejszy niż miałem 25 lat, kiedy pierwszy raz wyjechałem, by zwiedzać świat.

Mówiąc wprost, jestem teraz o wiele bardziej zajebisty niż kiedyś.

W rzeczywistości, myślę, że podróżowanie czyni każdego bardziej niesamowitym człowiekiem. Kończymy nasze podróże znacznie lepiej niż wtedy, gdy zaczynaliśmy. Nie mówię tego, by być zarozumiałym czy egoistycznym; mówię to, ponieważ wierzę, że podróżowanie jest czymś, co czyni cię nie tylko lepszym człowiekiem, ale także o wiele fajniejszym. Taka osoba, wobec której ludzie grawitują i chcą być w pobliżu.

Jak i dlaczego podróżowanie czyni cię bardziej niesamowitym? Pozwól mi podliczyć zalety podróżowania:

  1. Jesteś bardziej towarzyski – Tonąć lub pływać po swojej własnej drodze życia. Albo jesteś lepszy w nawiązywaniu przyjaźni, albo kończysz samotny, płacząc każdej nocy do poduszki. Uczysz się nawiązywać przyjaźnie z obcymi i bardziej komfortowo rozmawiasz z nowymi ludźmi. Kiedy po raz pierwszy zaczęłem podróżować, byłem trochę introwertyczny i niewygodny w rozmowie z tymi, których nie znałem. Teraz z radością rozmawiam z nieznajomymi, jakbyśmy byli najlepszymi przyjaciółmi od lat.
  2. Jesteś lepszy w rozmowie – Podróżowanie nie tylko sprawia, że rozmowa z nieznajomymi jest komfortowa, ale także sprawia, że czujemy się w niej luźniej i lepiej. Po tym, jak cały czas rozmawiasz z ludźmi, te same pytania stają się nudne. Zaczynasz się nudzić. Po pewnym czasie nie obchodzi cię, skąd są ludzie, dokąd jadą, jak długo podróżują bla bla bla. Tego typu pytania tak naprawdę nic ci nie mówią o danej osobie. Będziesz lepszy w szczegółowych rozmowach i zadawaniu ciekawych pytań – tych, które mają znaczenie i powiedzą ci więcej o danej osobie.
  3. Jesteś bardziej pewny siebie – podróżowałeś po świecie. Wędrowałeś po górze Everest. Zanurzyłeś się w Wielkiej Rafie Koralowej. Upiłeś winem i zjadłeś obiad z tą piękną francuską dziewczyną w Paryżu, przemierzyłeś nieznane miasta i pokonałeś swój strach przed wysokością. Krótko mówiąc, robiłeś niesamowite rzeczy. Jak możesz nie być bardziej pewny siebie? Jak możesz nie być pewny swoich możliwości? Po osiągnięciu tak wiele, będziesz czuł się o wiele pewniej w swojej zdolności do osiągnięcia wszystkiego, na co się zdecydujesz.
  4. Jesteś bardziej elastyczny – Miałeś do czynienia z przegapionymi lotami, powolnymi autobusami, złymi skrętami, opóźnieniami, trującym jedzeniem na ulicy i wiele, wiele więcej. Po pewnym czasie uczysz się, jak dostosować swoje plany do zmieniających się sytuacji. Nie wściekasz się, nie gniewasz, tylko zmieniasz to, co robisz i ruszasz dalej. Życie rzuca ci kłody pod nogi, a ty wyrzucasz je ze swojego życia . Dlaczego? Bo jesteś niesamowity.
  5. Zaliczasz więcej przygód. – Kiedy stajesz się pewny swojej zdolności do wszystkiego, robisz wszystko. W zeszłym tygodniu w Austin w Teksasie, mimo że nie lubię pikantnego jedzenia, zjadłem najgorętszą na świecie paprykę i jakiś czysty ekstrakt z papryki. Dlaczego? Bo chciałem. Jaki jest cel życia, jeśli nie wyrwać się z twojej strefy komfortu? Moje usta płonęły przez wieki, ale zrobiłbym to ponownie.
  6. Wszystko staje się łatwiejsze. – Wszystkie te błędy? Zrobiły one dla ciebie bardzo dużo. Ułatwiły ci życie i pozwoliły się odprężyć. Dlaczego? Bo poradziłeś sobie z nimi i nie obchodzą cię one wcale. Teraz płyniesz z “flow” bo jeśli podróż nauczyła cię czegoś, to jest to, że w końcu wszystko się uda i nie ma potrzeby się stresować.
  7. Wyglądasz młodziej– Stres powoduje starzenie się. Te beztroskie, relaksujące dni w drodze sprawią, że będziesz bardziej pewny siebie i promienny, a co za tym idzie będziesz się starzeć wolniej. Będziesz wyglądać młodo i seksownie.
  8. Będziesz mądrzejszy – Jeżeli nie usiądziesz w kurorcie topiąc mózg w mrożonych napojach, podróżowanie nauczy cię bardzo wiele o świecie. Zdobędziesz wiedzę o ludziach, historii i kulturze, a także o tajemniczych faktach dotyczących miejsc, o których niektórzy ludzie mogą tylko pomarzyć. Krótko mówiąc, będziesz lepiej rozumiał, jak działa świat i jak zachowują się ludzie. Tego nie da się nauczyć z książek; można to zrozumieć tylko dzięki doświadczeniu w podróży.
  9. Będziesz patrzył na świat mniej materialistycznie – W drodze uczysz się, jak mało rzeczy naprawdę potrzebujesz. Zdajesz sobie sprawę, że to wszystko, co sprzedają w centrum handlowym, jest bezużyteczne w prowadzeniu naprawdę szczęśliwego życia. Wracając do domu, staniesz się minimalistą tylko dlatego, że zdajesz sobie sprawę, czego potrzebujesz do życia, a czego nie. Jak to mówią, im więcej posiadasz, tym bardziej to wszystko posiada ciebie.
  10. Będziesz szczęśliwszy – Podróżowanie po prostu uczy cię, jak być szczęśliwym. Staniesz się bardziej zrelaksowany, bardziej pewny siebie i zobaczysz świat jako jaśniejsze miejsce. Jak możesz nie być szczęśliwy z życia po tym wszystkim?

Pomyśl o wszystkich słynnych, odnoszących sukcesy ludziach na świecie. Jak wiele z tych cech ci ludzie wykazują? Dużo. Dlaczego? Ponieważ bycie otwartym, zabawnym, towarzyskim, szczęśliwym, pewnym siebie i mądrym to cechy, które sprawiają, że ludzie odnoszą większe sukcesy w codziennym życiu.

Podróże czynią ludzi lepszymi. Kiedy dowiadujesz się więcej o świecie i ludziach w nim żyjących, przekraczasz swoje granice i próbujesz nowych rzeczy, stajesz się bardziej otwartą i niesamowitą osobą. Wszyscy ludzie, których znam, a którzy podróżowali, są dzięki temu lepszymi ludźmi.

Biorąc pod uwagę wszystkie sposoby, dzięki którymi podróż może uczynić Cię bardziej niesamowitą osobą, nie ma powodu, dla którego nie powinieneś teraz planować swojej kolejnej przygody – czy to na całym świecie, czy tylko na krótkich, dwutygodniowych wakacjach w Meksyku.

Możesz teraz usiąść w domu, życząc sobie egzotycznych krajów, dobrej zabawy i zrobienia czegoś fajnego.

POPULARNE

Ciekawostki o Żyrafach dla dzieci i nie tylko

W dzisiejszym wpisie przygotowaliśmy dla was 36 róznych ciekawostek o żyrafie Słowo "żyrafa" pochodzi od arabskiego słowa zarāfa,...

5 wskazówek, aby podróżować bez stresowo

Więc dla tych z Was, którzy myślą o ucieczce na jakiś czas lub którzy mają dość zmartwień, oto pięć najlepszych wskazówek na...

Podróżowanie w czasie globalnej pandemii – 3 rzeczy, które możesz zrobić

Nie, nie będziesz teraz podróżować! Podróżowanie to coś, czym chcesz się cieszyć. Nawet jeśli nie martwisz się o złapanie najbardziej przerażającej infekcji...

9 gadżetów podróżniczych, które cię zainteresują

Zanim pojedziesz do innego miasta, stanu lub kraju, odwiedź sklep elektroniczny i kup kilka podróżnych gadżetów. Ten przewodnik zawiera dziewięć świetnych rekomendacji...